18 MART 2017 ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ TÖREN PROGRAMI
A)    ÇELENK  SUNMA TÖRENİ:
1.    Çelenk Töreni,  18 Mart 2017 Cumartesi günü saat: 08.45’te  Cumhuriyet  Meydanında Atatürk Anıtı önünde yapılacaktır. 
2.    Atatürk Anıtına; Kaymakamlık Makamı ve Demre Belediye Başkanlığı çelenkleri konulacaktır. (İlgili Yönetmelik gereği,  başka çelenk konulmayacaktır.) Çelenkler, en geç saat 08.15’te Atatürk Anıtı önünde hazır bulundurulacaktır.
3.     Protokol üyeleri ve katılımcılar,  Atatürk Anıtı önünde yerlerini aldıktan sonra saat:08.45’te tören yöneticisinin çağrısı ile çelenkler konulacaktır.
4.    Sonrasında yapılacak Saygı Duruşunun hemen ardından 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Sinan BAŞTUĞ yönetiminde Beymelek Şehit Abdurrahman ESEN Ortaokulu’ndan bir grup öğrenciyle İstiklal Marşımız söylenecek ve alandaki göndere Bayrağımız çekilecektir.
5.    Çelenk Töreninde, Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Komutanlığı Personeli  Jan.Astsubay  Üçvş. Ali KILIÇ yapacaktır.
6.    Çelenk törenine bütün okullarımız bayrak ve filamanlarıyla bir grup öğrenci ile (10 öğrenci) katılacaklardır. Ayrıca Emniyet Müdürlüğünce çelenk töreni alanında yeteri kadar polis, merasim için hazır bulundurulacaktır.
7.    Alandaki göndere çekilecek bayraklar Demre Belediyesi tarafından temin edilecektir. “Ti” işaretini verecek ve göndere bayrakları İlçe Jandarma Komutanlığınca görevlendirilecek askerler tarafından çekilecektir.
B)    ANMA TÖRENİ:
1-    Anma Töreni, 18 Mart Cumartesi günü saat:09.15’te Beymelek Karabibik Kültür Salonunda yapılacaktır. 
2-    Beymelek Karabibik Kültür Salonunda yapılacak Törene katılacak kurum amirleri, okul müdürleri, görevli öğretmen ve öğrenciler en geç; saat 09.00’de yerlerini almış olacaklardır.
3-    Tören saat 09.15’te  Büyük Önder Atatürk ve tüm aziz şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu, akabinde Beymelek Şehit Abdurrahman ESEN Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ahmet SARI yönetiminde İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayacaktır.
4-    Günün anlam ve önemini belirten konuşma Beymelek Şehit Abdurrahman ESEN Ortaokulu Müdürü Ahmet Sahip KURNAZ tarafından yapılacaktır.
5-    Tensipleri halinde Demre Kaymakamı Sayın Murat Uz konuşmalarını yapacaktır.
6-    Çanakkale Savaşı Şehitleri ile ilgili hazırlanan video sunumu. 
7-    15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri ile ilgili hazırlanan video sunumu.
8-    “Çanakkale’nin Dirilen Ruhu” adlı oratoryo sunumu.
9-    Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü  ile İlgili resim, şiir ve kompozisyon dalında İlçemiz genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi.
10-    İkram.
11-    Kapanış. 
C-GÖREVLENDİRMELER
1-    Çelenk sunma töreni ve anma töreninde İstiklal Marşımızı 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Sinan BAŞTUĞ söyletecektir. 
2-    Çelenk Sunma Töreni sunuculuğunu Beymelek Şehit Abdurrahman ESEN Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ümit EDİRNELİ, Çelenk Koyma Töreni komutanlığını Beymelek Şehit Abdurrahman ESEN Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Burcu TOKGÖNÜL GÖRGÜLÜ yapacaktır.
3-    Çelenk Sunma Töreni alanının düzenlenmesi, göndere çekilecek bayrakların hazır edilmesi ve ses cihazlarının hazırlanması Demre Belediye Başkanlığı tarafından sağlanacaktır.
4-    Anma Töreni Beymelek Belediyesi Karabibik Kültür Salonunda 18 Mart 2017 Cumartesi günü saat 09.15’te yapılacaktır. Tören alanının düzenlenmesi Köskerler İlkokulu ve Beymelek Şehit Abdurrahman ESEN Ortaokulu tarafından yapılacaktır.
5-    Karabibik Kültür Salonu giriş kısmında Beymelek Şehit Abdurrahman ESEN Ortaokulu Öğretmenleri Dilek KAYNAR ve Merve URAL PAMUKCU ‘nun hazırlamış olduğu 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili resim sergisi düzenlenecektir.
6-    Anma töreninde protokol oturma düzeni Köşkerler İlkokulu Müdürü Uğur CEYLAN ve Müdür Yardımcısı  Alper MEKİK tarafından yapılacaktır.
7-    Karabibik Kültür Salonundaki program sunuculuğu Beymelek Şehit Abdurrahman ESEN Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Elif KÖSE BEHREM,   tarafından yapılacaktır.
8-    Tören esnasında  Köşkerler İlkokulu ve Beymelek Şehit Abdurrahman ESEN Ortaokulu öğrencileri ile  ortaokulların 7. Ve liseleri  11.sınıflarından  birer şubelik  öğrenci ile katılımı sağlanacaktır.
9-    18 Mart 2017 günü yapılacak Çelenk Törenine ve Anma Törenine  katılacak şehit yakını ve gazilerimiz İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünce  tören alanına intikal ettirilecektir.
10-    Törenlerde Şehit yakınlarına verilecek hediyeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca temin edilerek hazırlanacaktır.
11-    İlçemizdeki şehit mezarları ve tören alanının  bakım ve temizlikleri Büyükşehir Belediyesi Demre Birimince İlçe Jandarma Komutanlığı ile koordineli olarak yerine getirilecektir.
12-    18 Mart 2017 günü yapılacak Çelenk Törenine tüm daire amirleri ve rütbeli personel eksiksiz katılacaktır.
13-    Tören alanlarının güvenliği İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığınca sağlanacaktır.
14-     18 Mart 2017 günü tüm kamu binalarına Bayrağımız ve Büyük Önder Atatürk'ün  Resimleri asılacaktır.
15-    Bu program kamu ve kuruluşlarında görevlilere emir, sivil toplum kuruluşları ve halkımıza davetiye niteliğindedir.
 

                                                                                                                                                                        Murat UZ 
                                                                                                                                                                  Demre Kaymakamı
                                                                                                                                                             Kutlama Komitesi Başkanı